Інститут кураторів

На кафедрі медичного права виховання студентської молоді є невід'ємною частиною освітнього процесу, метою якого є поповнення суспільства не тільки кваліфікованими, але й високоморальними особистостями. В основу діяльності кафедри покладено принцип демократизму, незалежність від політичних та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського та національного взаєморозуміння.

Робота педагогічного колективу кафедри медичного права була спрямована на реалізацію основних напрямків виховної роботи зі студентами. Викладачі кафедри з кураторськими групами проводять тематичні лекції, вечори, організовують відвідування драматичного театру.

18 вересня цього року відбувся другий етап благодійного марафону, до участі в якому активно долучився Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського. Підтримати ініціативу небайдужих тернополян щодо збору коштів на придбання електроенцефалографу для безкоштовного обстеження хворих на епілепсію діток Тернопільської області виявили бажання також викладачі кафедри медичного права та українські й іноземні студенти ТДМУ.

21 вересня 2015 р. кафедрою медичного права спільно з ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини», з метою формування успішної особистості майбутнього медичного працівника, було організовано проведення інтерактивної відеолекції на тему: «Права людини та мир», присвяченої Міжнародному Дню миру.

В проведеному заході взяли участь студенти І курсу медичного факультету та викладачі кафедри медичного права. Захід проходив у межах здорового психологічного мікроклімату, атмосфери співпраці, з забезпеченням інтерактивного середовища за допомогою інноваційних технологій.

У вільний від роботи та навчання час викладачі кафедри медичного права відвідують разом із студентами своїх кураторських груп музеї, театри, естрадно-концертні програми, художні виставки, екскурсії. Зокрема, викладач кафедри Сопіга М. О. 25 вересня провів для студентів своєї кураторської групи екскурсію містом. Вони відвідали парк "Топільче", парк імені Тараса Шевченка, набережну Тернополя.

На фото: Сопіга М.О. разом із кураторською групою (40 гр., І к., ф-т іноземних студентів).

З 16 по 18 листопада кафедра медичного права спільно із ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини»

на 4-ому поверсі адміністративного корпусу ТДМУ організували проведення методичної виставки «Кожен має

право знати свої права», що створена ГО «МАРТ» в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права

людини».

До проведення екскурсій, які тривали 45-60 хвилин і включали в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини, були задіяні студенти кураторських груп, зокрема студенти першого курсу медичного факультету 7 групи (куратор Чорненький М.В.): Базіляк Віталіна, Комар Анна, Роюк Тетяна; та 17 групи (куратор Гуменна Н.В.): Башлядинська Наталія-Марія, Миронюк Ярослав. Перед початком виставки наші студенти відвідали семінар-тренінг, на якому тренер в галузі громадянської освіти Андрій Кінаш (м. Полтава) провів майстер-клас щодо роботи з матеріалами виставки.

На фото: студенти І-го курсу 7 групи Базіляк Віталіна та Комар Анна, студентка І-го курсу 17 групи Башлядинська Наталія-Марія разом із тренерем в галузі громадянської освіти Андрієм Кінашем

На фото: студентка І-го курсу 7 групи мед. ф-ту Комар Анна проводить екскурсію студентам ТДМУ.

На фото: студенти І-го курсу 7 групи мед. ф-ту Миронюк Ярослав та Башлядинська Наталія-Марія проводять екскурсію для студентів ТДМУ.

На фото: Гуменна Н. В. разом із студентами кураторської групи під час відвідування виставки "Кожен має право знати свої права".

19 листопада 2015 року викладачі кафедри медичного права разом із своїми кураторськими групами брали участь у зустрічі професорсько-викладацького колективу та студентів ТДМУ з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького, яка відбулась у актовій залі ТДМУ.

На фото: Гуменна Н. В. разом із студентами кураторської групи (17 гр., І к., мед. ф-т).

Викладачами кафедри проводяться виховні бесіди із студентами кураторських груп, зокрема викладачем кафедри Чорненьким М. В. 19 листопада 2015 року було проведено бесіду із студентами 7 групи 1 курсу медичного факультету на тему здорового способу життя та шкідливих звичок.

На фото: Чорненький М. В. разом із студентами кураторської групи (7 гр., І к., мед. ф-т).

3 грудня викладач кафедри Махобей К. М. разом із студентами кураторської групи побували у Тернопільському драмтеатрі ім. Т. Г. Шевченка на виставі-комедії "Квартет для двох".

На фото: Махобей К. М. разом із студентами кураторської групи ( 29 гр., І к., мед. ф-т).

Протягом грудня викладачі кафедри з метою виявлення серед студентів кураторських груп лідерів, а також з метою визначення ціннісних орієнтацій учасників колективів проводили тестування.

На фото: Гуменна Н. В. із студентами кураторської групи.

На фото: Махобей К. М. разом із студентами кураторської групи.

У грудні кафедрою медичного права в межах Всеукраїнського тижня права у 2015 р. було проведено низку заходів. Протягом цього періоду була організована зустріч студентів з представником Національної асоціації адвокатів України, викладачем юридичних дисциплін Галицького коледжу ім. В. Чорновола (м. Тернопіль) Максимом Майкою, який провів бесіду із студентами на тему: «Профілактика правопорушень у молодіжному середовищі».

На фото: зав. кафедри медичного права Калинюк Н. разом із представником Національної асоціації адвокатів України Майкою М.

В межах Всеукраїнського тижня права у грудні 2015 року викладачами кафедри медичного права було проведено бесіди зі студентами академічних та кураторських груп на тему "Права та обов'язки студентів", під час яких їм було вручено пам'ятки щодо їх правового статусу.

23 січня куратором іноземної групи 40 (І курсу медичного факультету) М. О. Сопігою було організовано історичний екскурс пам’ятниками видатних постатей українського народу. Студенти іноземці були ознайомлені з життєвим та творчим шляхом Андрея Шептицького, Івана Франка та Соломії Крушельницької.